דלקת בשריר

דלקת בשריר היא תגובה של הגוף, כהגנה לפציעה בשריר, רקמת חיבור וגיד. התפתחות הדלקת היא תהליך פיזיולוגי נורמאלי שהגוף יוצר בכדי להגן על מקום הפציעה ומאיץ את ההחלמה.

דלקת היא סיבה נפוצה לכך שאנשים העוסקים בספורט ובתנועה מפתחים כאבי שרירים. לכולנו ישנן דלקות בשרירים כל הזמן. הבעיה מתחילה כאשר הדלקת יוצאת משליטה והכאב והגבלת התנועה מפריעים לתפקוד.

דלקת הגורמת לכאב והגבלת תנועה, יכולה להגרם לנו במודע ולעיתים לא במודע. כאשר אנו עושים פעולה וגורמים לפעילות יתר של השריר או גורמים לגירוי שרירי מתמשך, או כתוצאה של טראומה חזקה כגון מתיחה פתאומית של השריר. השריר נקרע קרעים קטנים והגוף יוצר דלקת שתפקידה לתקן את הקריעה ולעזור בהחלמת הקרע.

 לדלקת מתלווה כאב משתיי סיבות עיקריות:

הראשונה, תפקידו של הכאב להודיע שקרה משהו חריג והגוף מתריע שצריך לפעול בהתאם. בדרך כלל הטיפול הראשוני והמידי יהיה מנוחה לאזור הכואב והפסקת פעילות.

הסיבה השניה לכאב בזמן דלקת היא התנפחות הרקמות באזור הפגוע. לכל שריר ורקמה ישנו עובי המתאים לאזור בו הוא נמצא, בזמן פגיעה הדלקת גורמת לעיבוי ונפיחות ברקמות. הנפיחות לוחצת על עצבים העוברים באזור, מונעת מנוזלי לימפה לצאת והתאים המתים אינם יכולים להתנקות מהאזור.

הדלקת נועדה לסלק תאי שריר פגועים ולסייע בפתיחה של תהליך החלמה שיעזור בהחלפת תאים פגועים, כאשר הנפיחות רבה הדלקת אינה מצליחה לעודד החלמה.

ישנן שתי סוגי דלקות עיקריות:

הראשונה היא הדלקת שמתחילה בפתאומיות, כואבת מאוד וחריפה כמו בזמן הרמת משא כבד או פעילות גופנית קשה. האזור שנפגע מודלק, כואב, נוקשה ומגביל את תנועת המפרק ולעיתים הופך לאדום ונפוח.

סוג דלקת שניה היא דלקת כרונית –  אחד המאפיינים העיקריים של דלקת זו, כאבים קבועים בפרק זמן ארוך, חודשים ואפילו שנים. הדלקת הכרונית גורמת לכאבים נוקשות במפרקים ומלווה אותנו לזמן רב מאוד.

שיטות הטיפול בדלקת שריר

ישנו מגוון רחב של תרופות סינתטיות נוגדי דלקת אשר עוזרות ומיקלות על הכאב. אך ככל שנוטלים אותן יותר עולה הסיכון לסבול מתופעות לוואי קשות. התרופות נוגדי דלקת מחולקות לתרופות על בסיס סטרואידים ולתרופות ללא סטרואידים כמו איבופן ונורופן. התרופות מטפלות בדלקת בלבד ואינן מטפלות במקור ובבעיה שלשמה נוצרה הדלקת.

הטיפול בשיטת קינזיו טייפינג ושיקום אורטופדי תנועתי נמצאו מאוד יעילים ומפחיתים משמעותית את הכאב והנפיחות.קינזיו טייפינג נוית שהרבני

הדבקה קיניסיולוגית עוזרת בהפחתת נפיחות, דלקת ובצקת באזור ומקלה על הכאב. ההדבקה עוזרת לנוזלים עודפים ונוזלי הלימפה לצאת מהאזור הפגוע ובכך הנפיחות והבצקת יורדת.

שיטת העיסוי שיקום תנועתי אורטופדי מסייעת בשיחרור השרירים הסובבים את המפרק והאזור המודלק, עוזרת להגביר את זרימת הדם לאזור הפגוע ומסייעת בהוצאת נוזלים מיותרים המכילים שארים של תאים דלקתיים מהאזור הפגוע החוצה.

מאת: נוית שהרבני מטפלת מוסמכת -שיקום אורטופדי תנועתי
050-2288446

 

כל הזכויות שמורות : אין להעתיק את המאמר או חלקו ללא אישור מנוית שהרבני.

Incoming search terms:

  • דלקת בשריר
  • דלקת שרירים
  • דלקת בשרירים
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE